Anika Chlebik – muzyk, wokalistka, pedagog, nauczyciel emisji głosu , trener głosu

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego pani prof. Aliny Naumowicz oraz kierunek pedagogika na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS, jak również Studia z Emisji Głosu na Wydziale Artystycznym UMCS. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych – śpiewu klasycznego prowadzonych między innymi przez prof. Henryka Januszewską-Stańczyk, prof. Urszulę Kryger

W latach 2004 – 2010 występowała na scenie lubelskiego Teatru Muzycznego.

Koncertowała w lubelskich kawiarniach artystycznych, jak również w salach: lubelskiego Trybunału Koronnego, czy Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, prezentując się głównie w piosenkach z repertuaru artystów XX- lecia międzywojennego, jak również ariach operetkowych czy musicalowych.

W 2010 roku otrzymała HONOROWE WYRÓŻNIENIE „ZŁOTY LIŚĆ RETRO ‚ 2010” za najciekawsze wydarzenie artystyczne w sezonie 2009/2010 – „Wieczory Retro w kawiarni Czarna Inez” z cyklu Lata 20. lata 30.

W 2015 r. została laureatką XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. W latach 2017-2022 r. prowadziła klasę wokalu musicalowego w Społecznej Szkole Muzycznej I i II st. Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz w Ognisku Muzycznym Towarzystwa Muzycznego, jak również pracowała jako trener wokalny w Chadek Musical Academy w Chełmie .Właścicielka firmy edukacyjno – artystycznej Art Voice Studio Działan Scenicznych w ramach, której obecnie przygotowuje z dziećmi, młodziezą i dorosłymi musical „Annie”. Od grudnia 2019 roku prowadzi Studio Piosenki Metro będące pod auspicjami Teatru Studio Buffo.


Aleksander Resiak – muzyk kontrabasista- absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (specjalność- kontrabas) oraz Edukacji Artystycznej na UMCS w Lublinie. Prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Wschód Kultury. Czynnie działający instrumentalista, kompozytor, aranżer i pedagog. Od 2006r. kontrabasista-solista Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.  Współzałożyciel wielu zespołów kameralnych. Współpracował m. in. z Teatrem Starym, Teatrem Muzycznym w Lublinie, a także wieloma orkiestrami w kraju.  Jako kompozytor i aranżer, autor wielu autorskich projektów muzycznych m. in.  „007 Bond Symfonicznie” (zwycięzca Złotego MHz za Najlepszy Koncert Roku), koncertów patriotycznych „Dźwięki wolności” i „Historia dźwiękiem malowana”, czy projektu „Jak za dawnych lata” z piosenkami Henryka Warsa i Władysława Szpilmana. Aleksander Resiak za swoją działalność artystyczną otrzymał m. in nagrodę Wójta gm. Jastków, zaś Stowarzyszenie, którego jest założycielem i prezesem zostało, w ostatnim czasie, wyróżnione  nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Starosty.


Wojciech Durak – artysta muzyk ; trębacz, pianista, aranżer, pedagog w zakresie gry na trąbce oraz sakshornie tenorowym. Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: trąbka w klasie Piotra Wojtasika oraz Jerzego Skalskiego. Obecnie zatrudniony jest również w Orkiestrze Wojska Polskiego w charakterze trębacza. Współpracuje z zespołem STANDARD BRASS BAND. Prowadzi orkiestry dęte, m.in. w Szastarce. W latach 2020-2023 trębacz orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie.

Artur Figiel – ur. 5 maja 1979 roku w Puławach.

Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Puławach w klasie Andrzeja Toruńskiego.

W latach 1994-1998 był uczniem w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie klarnetu Jana Walewskiego a następnie Dariusza Sribniaka.

W 2003 roku ukończył studia instrumentalne w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu prof. Stanisława Przystasia.

Będąc studentem IV roku zdał egzamin na stanowisko I klarnecisty orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie gdzie grał od września 2002 roku do kwietnia 2019 roku, wykonując setki spektakli musicalowych, operowych i operetkowych oraz dzieł wokalno-instrumentalnych w salach teatralnych i koncertowych w całej Polsce.

W styczniu 2005 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Chełmie a od września 2005 roku prowadzi klasę klarnetu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, gdzie od września 2022 r. sprawuje funkcję wicedyrektora ds. muzycznych.

W grudniu 2010 r. w wyniku przesłuchań do YouTube Symphony Orchestra 2011 Sydney Opera House jako jedyny Polak został zakwalifikowany do półfinałowej dwunastki klarnecistów z całego świata.

W styczniu 2011 r. odbył tournee koncertowe po Niemczech z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej wykonując 11 koncertów.

W kwietniu 2012 roku w duecie z pianistą Kamilem Turczynem zdobył wyróżnienie w kategorii „kameralistyka” na I Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Warszawie.

We wrześniu 2015 roku wziął udział w prawykonaniu Koncertu kameralnego Andrzeja Nikodemowicza podczas „IV Międzynarodowego Festiwalu Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk” w Lublinie.

W 2018 roku zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Klarnetowym „Clarimania” we Wrocławiu z zespołem Trio Equilibrato (z Jaremim Zienkowskim i Piotrem Czarnym – koncerty podczas edycji 2018 i 2019, a także prowadził lekcje mistrzowskie w ramach Festiwalu w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu).

Regularnie uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz bierze udział w kursach mistrzowskich gdzie wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności o najnowsze trendy wykonawcze obowiązujące na świecie.

Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi (Filharmonia Lubelska, Filharmonia Kaliska, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Zamojska Orkiestra Symfoniczna, Królewska Orkiestra Symfoniczna przy Pałacu w Wilanowie), zespołami muzyki klasycznej oraz folkowej, muzykami kameralistami, koncertując w wielu krajach europejskich oraz propagując repertuar klarnetowy na terenie Lubelszczyzny (m.in. koncerty w ramach cyklu „Harmonie Starego Miasta” w Lublinie, Międzynarodowego Festiwalu „Andrzej Nikodemowicz – Czas i dźwięk”, Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Puławach).

W marcu 2018 roku został odznaczony medalem „Za zasługi dla województwa lubelskiego” a w czerwcu 2024 r. otrzymał honorową odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz „Medal Prezydenta Miasta Lublin”.